Kościół WANG
Pan jest pasterzem moim, niczego mi nie braknie. Ps 23,1  
 


Aktualności
Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne

 

22.04.2018 r. Jubilate – Radośnie wysławiajcie Boga... Ps 66,1

 

1.      Przekazanie pozdrowień z Parafii Partnerskiej z Budapesztu.

2.      Próba chóru ekumenicznego odbędzie się we wtorek o godz. 18.30.

3.      Jak co roku zachęcamy do składania ofiar na Bratnią Pomoc imienia Gustawa Adolfa, przeznaczoną na wsparcie naszych Parafii, którym brakuje środków finansowych na remonty kościołów, kaplic i Domów Parafialnych. Lista ofiarodawców wyłożona jest w kancelarii parafialnej. Ofiary można także przesłać przelewem bankowym na konto Parafii: BZWBK Karpacz nr 96 1090 1926 0000 0005 1412 6439.

4.      Z wielką radością pragnę dzisiaj powitać na nabożeństwie naszego nowego Parafianina. Jest nim pan Dr Hagen Georg Hartmann z Pakoszowa.

Pan Dr Hartmann urodził się we Wrocławiu, większość swego życia spędził w Niemczech i po latach zamieszkał w rodzinnej posiadłości w Pakoszowie. Po przedstawieniu dokumentów potwierdzających przynależność do Kościoła Ewangelickiego i w związku z zamieszkaniem na terytorium Parafii Wang, został przyjęty z mocy prawa kościelnego do naszej Parafii.

Cieszymy się bardzo, że już od pięciu lat pan Dr Hagen Georg Hartmann wraz ze swoja małżonką Ingrid Hartmann organizują nabożeństwa ewangelickie z okazji Nowego Roku w swoim Pałacu w Pakoszowie.  W kościele Wang wziął ślub ich syn Florian Heinrich oraz zostały ochrzczone wnuki Helena Sophia i Karl-Friedrich Hartmann.

Niniejszym przyjmujemy Pana oficjalnie do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Wang i życzymy Bożego błogosławieństwa.

 czytaj więcej

Akceptujemy  Akceptujemy

W księgarni - kasie przy kościele Wang w Karpaczu zainstalowaliśmy terminal płatniczy. Obsługujemy turystów zwiedzających świątynię Wang oraz korzystających z zakupów w naszej księgarni i nocujących w pokojach gościnnych przy kościele Wang. Zapraszamy do skorzystania z tej formy płatności!

RPO WD 2014-2020  RPO WD 2014-2020

 czytaj więcej

Bezpieczne Schronienie/ Fluchtburg, Karpacz 
VIA SACRA Podróżowanie bez granic. 
Terminy ślubów 
Chór Ekumeniczny 
EWT Wędrowanie bez granic - ETAP I 
EWT Wędrowanie bez granic - ETAP II 
EWT VIA SACRA – dwa miasta jedna droga 
Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu 
RPO 
Zdjęcia
 
Księgarnia
     

 

  zł
  Home  |  Parafia  |  Zwiedzanie Kościoła  |  Diakonia Wang  |  Noclegi  |  Koncerty  |  Ryszard Zając  |  Kontakt  |  Archiwum EWT  |  Interreg PL-SN  |  Interreg PL-SN  
© Parafia Ewangelicko-Augsburska WANG w Karpaczu; projekt i wykonanie: Wydawnictwo WARTO.